Danube Wine Day 2022 – Nové Zámky

DANUBE WINE CHALLENGE je projekt, ktorý má pomôcť pri zvyšovaní povedomia vinárskej verejnosti o kvalitnom víne. Medzinárodnou súťažou vín, ktorá sa koná každoročne v ikonickom kaštieli Château Bela, sa všetko len začína…

Verejná degustácia s názvom Danube Wine Day alebo Deň dunajských vín, patrí do série sprievodných podujatí projektu. V nádherných priestoroch Cisársko-kráľovskej jazdiarne v Nových Zámkoch sa konala 15. októbra 2022.

Cieľom degustácie bolo predstaviť odbornej a spotrebiteľskej verejnosti slovenské vína a vína slovenských dovozcov, ktoré uspeli na aktuálnom ročníku Danube Wine Challenge. Vyše päťsto návštevníkov mohlo ochutnať viac ako 150 úspešných vín, ktoré predstavili a nalievali samotní vinári zo všetkých vinohradníckych oblastí Slovenska. V zastúpení tých vinárov, ktorí nemohli kvôli práve prebiehajúcim oberačkám prísť osobne, ponúkali vína budúci skvelí someliéri – študenti novozámockej SOŠ hotelových služieb a obchodu.

Návštevníci mohli ochutnať aj špičkové čokoládové pralinky ZAX, ktoré, podobne ako naše vína, žnú úspechy na svetových súťažiach. Zážitok z vína umocnili špičkové slovenské vínne kalichy RONA-5 star glass.

DANUBE WINE DAY 2022 – NOVÉ ZÁMKY

Víno pomáha !!!
Počas podujatia sa konala dobročinná tombola. Vína a ďalšie zaujímavé ceny do nej venovali vystavovatelia. Finančný výťažok, 800 €, usporiadatelia venovali Nadácii Oddelenia neonatologickej kliniky Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Nových Zámkoch.

Katalóg vystavovateľov Danube Wine Day 2022- Nové Zámky

Slovenská reportáž:

Maďarská reportáž:

Fotogaléria