Danube Wine Day 2022 – Levice

VÍNO JE KULTÚRA

DANUBE WINE CHALLENGE je projekt, kterého cieľom je pomôcť pri zvyšovaní povedomia o kvalitnom víne. Pretože víno je kultúra. Medzinárodnou súťažou vín, ktorá sa koná každoročne v ikonickom kaštieli Château Bela, sa pre organizátorov všetko len začína…

Verejné degustácie s názvom Danube Wine Day alebo Deň dunajských vín, patria do série sprievodných podujatí projektu. Konajú sa postupne v rôznych regiónoch Slovenska. Predstavujú sa tu vína, ktoré ocenila prestížna medzinárodná jury na aktuálnom ročníku DWC veľkou zlatou, zlatou alebo striebornou medailou a ktoré získali ďalšie mimoriadne ocenenia.

Tentoraz náš Deň dunajských vín zavítal do Levíc.

V nádherných priestoroch secesnej sály hotela Lev predstavilo spolu dvadsať vinárov a dovozcov, ktorí boli úspešní na 9. ročníku súťaže, vyše dvesto vín zo svojej produkcie. Okrem tých, ktoré na súťaži získali niektorú z medailí alebo trofejí, mohli vystavovatelia ponúknuť aj ďalšie vína zo svojho sortimentu, vrátane nových ročníkov alebo noviniek. Podujatie sa tešilo veľkému záujmu vinárskej verejnosti určite aj vďaka tomu, že vína nalievali samotní vinári, ktorí do Levíc prišli z rôznych vinárskych regiónov Slovenska, z Moravy a prostredníctvom dovozcov aj zo zahraničia. Milovníci vína sa tak mohli porozprávať priamo s jeho tvorcami, čo je vždy veľmi cenné pre obe strany.

Opäť sa potvrdilo, že víťazné vína z medzinárodných súťaží treba priniesť do regiónov. Práve okolie Levíc je známe svojou vinárskou históriou, rodia sa tu skvelé vína a miestni ľudia vedia ich kvalitu oceniť.

Nepochybne sa naplnilo aj motto podujatia – „Víno je kultúra, ktorá spája ľudí“.

 

Katalóg vystavovateľov Danube Wine Day Levice 2023

 

 

Fotogaléria

Foto: Ján Bielik, Digitálna agentúra Webiano.

Foto: Archív Danube Wine Challenge, postprodukcia Digitálna agentúra Webiano.

 

Videogaléria