DANUBE WINE WEEKEND 2020 – Chateau Rúbaň

TLAČOVÁ SPRÁVA a fotogaléria z podujatia >>

– – – – – – –

V rámci projektu Danube Wine Challenge sme v spolupráci s vinárstvom Chateau Rúbaň a spoločnosťou RONA, a.s. pripravili ďalšie podujatie.

Tentoraz to bol víkendový pobyt, ktorý bol zameraný na prehĺbenie poznania o víne. Dozvedeli ste sa na ňom, ako víno správne degustovať, ako posudzovať jeho kvalitu, ako ho snúbiť s jedlom, alebo ako môže výber kalicha umocniť zážitok z vína.

Porozprávali vám o tom uznávaní vinárski odborníci, ktorých ste sa mohli opýtať na všetko, čo by ste o víne chceli vedieť. Navštívili ste vinárstvo, ochutnali víno natiahnuté priamo zo suda, ale aj hotové vína z produkcie Chateau Rúbaň, a namiešali si aj vlastné cuvée.

Hlavným hosťom bola medzinárodná vinárska expertka Elizabeth Gabay MW (Master of Wine), pôvodom z Veľke Británie, ktorá v súčasnosti žije vo francúzskej Provence. Je renomovanou odborníčkou na ružové vína a na vína Strednej Európy. Od minulého roka sa špeciálne venuje aj téme vín z oblastí, ktorými preteká rieka Dunaj. Niekoľkokrát navštívila Slovensko a intenzívne spolupracuje aj s našim projektom Danube Wine Challenge.

Celým programom vás sprevádzala enologička, medzinárodná degustátorka a výkonná riaditeľka súťaže Danube Wine Challenge – Edita Ďurčová DipWSET & Weinakademiker.

Počet miest bol limitovaný kapacitou zariadenia.

– – – – – – –

Termín: 31.1. – 2.2.2020
Miesto: Chateau Rúbaň, Rúbaň 420, 941 36 Rúbaň, www.vinoruban.sk
Cena: 250,-€/os. v dvojposteľovej izbe; 300,-€/os. v jednoposteľovej izbe

V cene bolo zahrnuté:

  • 2x ubytovanie s raňajkami priamo v Chateau Rúbaň, parkovanie
  • 1x obed vrátane vína, vody, kávy
  • 2x večera vrátane vína, vody, kávy
  • Návšteva vinárstva Chateau Rúbaň a komentovaná degustácia, porovnávacia degustácia vína z rôznych typov kalichov, miešanie vlastného cuvée, darček.
  • To všetko spoločne s osobnou účasťou a odborným výkladom vinárskych expertov.

Program začínal v piatok 31.1. o 16:00h a končil v nedeľu 2.2. raňajkami.

Objednávky/kontakt: edita@vinalma.sk, 0903 221 292.


TLAČOVÁ SPRÁVA a fotogaléria z podujatia >>