ANSELMANN Ralf

Germany

Enológ, vinár, spolumajiteľ, generálny riaditeľ a enológ rodinného vinárstva v Nemecku, Vinár roka 2010 v Nemecku, degustátor na mnohých prestížnych medzinárodných a národných súťažiach vín a hodnotiteľ pre vinárske časopisy.

ANTOCE Arina

Romania

Enologička, profesorka na univerzite USAMV Bukurešť, technická riaditeľka Vinarium IWC (člen VINOFED), delegátka Rumunska pri OIV.

BEHÚN Michal

Slovakia

Obchodník s vínom, someliér, odborník na marketing a kreatívne projekty, CEO v úspešnej obchodnej firme zaoberajúcej sa importom a distribúciou vína, hodnotiteľ vína.

BERNHEIM Ben

Israel

Someliér, spolupracovník Elizabeth Gabay MW, špecializuje sa na ružové vína, spoluautor publikácie Sprievodca ružovými vínami Južného Francúzska, hodnotiteľ na viacerých medzinárodných súťažiach vína.

BERTA Lukáš

Slovakia

Enológ, vinár v ambicióznom rodinnom vinárstve, porotca na viacerých medzinárodných a národných súťažiach.

BESLER Tomáš

Slovakia

Generálny riaditeľ známeho vinárstva v Tokaji, degustátor vína.

BRUTTIN Fabienne

Switzerland

Absolventka marketingu a komunikácie, WSET2, riaditeľka VINEA – organizátorka Mondial des Pinots a Mondial du Merlot IWC (obaja členovia VINOFED), zodpovedná za stály sekretariát VINOFED.

BUCHTA Pavel

Czechia

Vinár, obchodný riaditeľ v oblasti vinárskych technológií, degustátor na rôznych vinárskych podujatiach.

BUZALKA Juraj

Slovakia

Sociálny antropológ, o.i. sa venuje výskumu hnutí v oblasti výroby, distribúcie a spotreby jedla a vína, univerzitný profesor na Univerzite Komenského v Bratislave, autor mnohých publikácií o kultúrnej a spoločenskej transformácii vína, degustátor na národných a medinárodných súťažiach vína.

COLLINS Christine

France

Riaditeľka Le Mondial des Vins Blancs Strasbourg (člen VINOFED), certifikovaná degustátorka CIVA – diplom 3. stupňa, skúsená porotkyňa na viacerých medzinárodných a národných vinárskych súťažiach.

CVACHOVÁ Zuzana

Slovakia

Someliérka, zaoberá sa najmä obchodom s vínom a vývozom vína na ázijský trh, degustátorka vína.

DILONG Tomáš

Slovakia

Vinár, študoval vinárstvo na Novom Zélande, kde získal aj praktické skúsenosti v odbore, riaditeľ mladého slovenského vinárstva, hodnotiteľ na viacerých medzinárodných a vinárskych súťažiach.

DOMIÁN Emese

Hungary

DipWSET & Weinakademiker, členka Maďarskej vinárskej akadémie, poradkyňa prezidenta Maďarskej akadémie vied, hodnotiteľka na viacerých domácich a medzinárodných súťažiach vína.

ĎORĎ Ladislav

Slovakia

Enológ, úspešný vinár v dvoch veľmi ambicióznych vinárstvach na Juhu Slovenska, hodnotiteľ na viacerých medzinárodných súťažiach vína.

DVOŘÁK Ivo

Czechia

Prezident Asociácie someliérov ČR, WSET 3 certified, lektor vinárskych vzdelávacích programov, vinársky publicista a prezentátor, súdny znalec v odbore víno, autor stoviek článkov a spoluator mnohých publikácií o víne, mnohonásobný úspešný účastník na viacerých domácich a medzinárodných someliérskych súťažiach, víťaz Majstrovstiev sveta Habanosommelier, hodnotiteľ na rôznych domácich a medzinárodných súťažiach vína.

FONDRK Miroslav

Slovakia

Enológ, prezident Cechu vinohradníkov a vinárov Slovenska, vinár a majiteľ vinárstva, hodnotiteľ na viacerých medzinárodných súťažiach vína.

GABAY MW Elisabeth

United States

Master of Wine, v súčasnosti žije a pôsobí v Provence, vinárska prezentátorka, konzultantka, kritička a publicistka, autorka množstva článkov a publikácií o víne, napr. monografie „Rosé – understanding the pink wine revolution“, dopisovateľka prestížnych vinárskych časopisov, venuje sa najmä ružovým vínam, vínam Južného Francúzska a Strednej Európy, hodnotiteľka na mnohých medzinárodných súťažiach vína.

GAJDOŠÍK Ján

Slovakia

Popri svojom hlavnom zamestnaní (európsky skaut pre New York Rangers – NHL) sa venuje propagácii slovenského vína v zahraničí a podpore exportu slovenských a moravských vín, hobby-someliér a degustátor.

GALLEGOS RIOS Fabiola

Mexico

Someliérka, v súčasnosti žije a pracuje v Prahe, WSET 3 Certified, absolventka Španielskej školy degustácie, spoluzakladateľka Česko-Mexickej obchodnej komory, hodnotiteľka na viacerých medzinárodných súťažiach vína.

GASCO Thierry

France

Enológ, vinársky konzultant, vice-prezident federácie VINOFED, prezident TG-Vin-Conseil, 25 rokov bol riaditeľom a enológom významného šampanského domu, Rektor Únie enológov Francúzska, technický riaditeľ medzinárodných súťaží vína Vinalies Internationales a Mondial du Rosé – obe sú členmi VINOFED, skúsený a uznávaný hodnotiteľ na mnohých medzinárodných súťažiach vína.

GAUDIO Roberto

Italy

Enológ, prezident CERVIM, spoluorganizátor súťaže Mondial des vins extremes (člen VINOFED), organizátor vinárskych podujatí, hodnotiteľ na medzinárodných súťažiach vína.

GURUCHARRI JAQUE Fernando

Spain

Biológ a enológ, Prezident federácie VINOFED, Prezident Únie degustátorov Španielska a riaditeľ medzinárodnej súťaže vína Bacchus Madrid (člen VINOFED), hodnotiteľ na mnohých medzinárodných súťažiach vína.

GURUCHARRI RODRÍGUEZ Casilda

Spain

Absolventka štúdia gastronómie a kulinárskych vied, vedúca someliérka reštaurácie Élkar (Madrid), WSET3, v súčasnosti študuje DipWSET.

HELMOVÁ Tereza

Czechia

Enologička, doktorandka na Mendelovej univerzite. Od útlej mladosti sa angažovala v rodinnom vinárstve. V súčasnosti pracuje pre špičkové moravské vinárstva a vyučuje na Mendelovej univerzite. Členka jury na domácich i medzinárodných súťažiach.

HUDÁK Michal

Slovakia

Populárny slovenský herec a moderátor. Nadšený milovník a propagátor kvalitného vína. Ambasádor súťaže Danube Wine Challenge. Degustátor – Hosť, zastupujúci spotrebiteľskú verejnosť.

JÁVORKA Bence

Slovakia

Enológ, mladý vinár v ambicióznom vinárstve na juhu Slovenska, degustátor vína.

JOVELLAR PARDO María Begoña

Spain

Enologička, DipWSET2, vyše 20 rokov enologička Vega Sicilia, neskôr Bodegas Otazu, lektorka kurzov senzorickej analýzy, prezidentka asociácie enológov Castilla-León, členka predstavenstva Federácie asociácií enológov Španielska a delegátka Španielska v Medzinárodnej únii enológov, zakladajúca členka Gastronomickej akadémie Castilla-León, degustátorka na mnohých prestížnych medzinárodných a národných súťažiach.

KÁČER Pavol

Slovakia

Vinár, pivničný majster jedného z najvýznamnejších slovenských výrobcov vína v Nitrianskej vinohradníckej oblasti, degustátor.

KECSKÉS Peter

Slovakia

Someliér. Víťaz mnohých someliérskych súťaží. Profesionálny someliér vo viacerých hoteloch a reštauráciách, v súčasnosti pracuje Ambasádorom značky ambiciózneho projektu na juhu Slovenska. Člen poroty na domácich a medzinárodných súťažiach someliérov a na súťažiach vína.

KOLLÁROVÁ Klára

Czechia

Národná someliérka ČR, DipWSET, Weinakademiker, Fine & Rare Wine Specialist, lektorka a prezentátorka vína, hodnotiteľka na mnohých národných a medzinárodných súťažiach vína, dopisovateľka pre vinárske časopisy.

KVAČALA Juraj

Slovakia

Enológ, vinár v jednom z úspešných slovenských vinárstiev, degustátor vína.

MACIK Jaro

Slovakia

MBA – PR & marketingová komunikácia vo vinárstve, vinár, CEO v rodinnom vinárstve Tokaj Macik Winery, odhodlaný podporovateľ tokajských vín, hodnotiteľ na mnohých národných a medzinárodných súťažiach vína.

MACIKOVÁ Erika

Slovakia

MBA. Someliérka. Pracuje v rodinnej firme Tokaj Macik Winery. Členka jury na domácich i medzinárodných súťažiach vína.

MARTÍN BAZ Alberto

Spain

Enológ, technický riaditeľ medzinárodnej súťaže Premios Zarcillo IWC (člen VINOFED), hodnotiteľ na medzinárodných a národných súťažiach vína.

MÉSZÁROS Gabriella

Hungary

DipWSET & Weinakademiker, docentka, spoluzakladateľka Bórkollégium (Vinárska škola), vinárska lektorka, spisovateľka, redaktorka a vydavateľka, autorka mnohých článkov a viacerých publikácií o víne. Pôvodným povolaním právnička, aktívne sa venuje propagácii vinnej kultúry v Maďarsku, organizuje ochutnávky, súťaže, prezentácie. Skúsená degustátorka na národných a medzinárodných súťažiach vína.

NAGY Filip

Slovakia

Enológ, WSET 3 certified, vinohradník a vinár, vizionársky predstaviteľ mladej generácie slovenských vinárov, pracuje v bio certifikovanom vinárstve v Bratislave, hodnotiteľ na viacerých významných medzinárodných vinárskych súťažiach.

NAGY Ivo

Slovakia

Vinár, pivničný majster jedného z najvýznamnejších slovenských výrobcov vína v Nitrianskej vinohradníckej oblasti, degustátor.

NAIDOO Yegas

South Africa

Bc. v biochémii, MBA v marketingu, DipWSET, vinárska konzultantka a poradkyňa, skúsená hodnotiteľka na mnohých medzinárodných vinárskych súťažiach.

NICHTA Jakub

Slovakia

Absolvent odboru obchod a marketing vo vinárstve, tretia generácia – pracuje ako marketingový manažér v rodinnom vinárstve v Nitrianskej vinohradníckej oblasti, someliér, degustátor.

OPET Peter

Slovakia

Muzikant a spisovateľ, pôsobí v úspešnej slovenskej kapele Polemic. Nadšený milovník vína a propagátor kultúry pitia vína. Produkuje obľúbené podcasty o víne Na dúšok s Petkom. Degustátor – Hosť, zastupujúci spotrebiteľskú verejnosť.

OSTROŽOVIČ Jaroslav

Slovakia

Enológ, významný vinohradník a vinár na slovenskom Tokaji , spolumajiteľ známeho rodinného vinárstva na Tokaji, skúsený hodnotiteľ na mnohých národných a medzinárodných súťažiach vína.

PELLS Elsie

South Africa

Cape Wine Master, Australasian Wine Master, vinárska lektorka, konzultantka a poradkyňa pri nákupe vína, skúsená hodnotiteľka na viacerých medzinárodných a národných vinárskych podujatiach a súťažiach, v súčasnosti čiastočne pôsobí v Prahe.

PETRECH Miroslav

Slovakia

Enológ, vinohradník a vinár, legenda slovenského vinárstva, tvorca vín prestížnej značky Chateau Bela, skúsený hodnotiteľ na mnohých národných a medzinárodných súťažiach vína.

PRICART Jean-Philippe

France

Enológ, vedúci výroby vinohradníctva Arrive v rámci produkcie IGP Charentais a AOP Cognac. Prezident súťaže Citadelles du vin Bordeaux, ktorá je členom VINOFED). Degustátor na mnohých prestížnych medzinárodných a národných súťažiach vína.

RAŠKOVIČ Slavomíra

Slovakia

Someliérka – jedna z najúspešnejších na Slovensku, DipWSET a Weinakademiker, zakladateľka a spolumajiteľka Fine-dine reštaurácie vo Vysokých Tatrách.

RIEL-SALVATORE Gabriel

Canada

Sommelier, WSET 3, autor článkov o víne, šéfredaktor časopisu Panoram Italia, hodnotiteľ na rôznych medzinárodných a národných súťažiach vína.

RIEL-SALVATORE Martina

Czechia

Someliérka, WSET3, produktová manažérka pre vína, skúsená hodnotiteľka na viacerých medzinárodných a národných súťažiach vína a degustátorka pre vinárske ročenky a časopisy.

RODRÍGUEZ MONTILLA Casilda

Spain

Grafická dizajnérka – vínne etikety, Design & Marketing Management, členka Únie degustátorov Španielska, hodnotiteľka na národných a medzinárodných súťažiach vína.

SEBESTYÉN Csilla

Hungary

Someliérka, DipWSET & Weinakademiker, Fine & Rare Wine Specialist, pracuje v rodinnom vinárstve Sebestyén Pince Szekszárd, prezentátorka a propagátorka regionálnych vín, hodnotiteľka na viacerých národných a medzinárodných súťažiach vína.

UGARTE CRUZ-COKE Pablo

Chile

Diplom v odbore víno na Katolíckej univerzite v Čile. Medzinárodný konzultant a poradca pre marketing vína. Prezident súťaže Catad’Or World Wine Awards a CEO skupiny Catad’Or. Člen výkonného výboru VINOFED. Spoluautor vinárskeho sprievodcu Latin American Wine guide s Alistairom Cooperom MW. Degustátor na mnohých prestížnych medzinárodných a národných súťažiach vína. Hudobník.

VALDEARCOS CABRERA José

Spain

Riaditeľ F & B Parador de Alcalá y Hostería del Estudiante, prezident Alcalá Gastronómica Fomentur, člen Chaîne des Rôtisseurs España, hodnotiteľ na mnohých národných a medzinárodných súťažiach vína.

VAN DEN BOSSCHE Patrik

Belgium

Dovozca a distribútor slovenských vín, majiteľ a CEO spoločnosti slovakwines.be, zanietený propagátor a ambasádor slovenských vín a Slovenska ako destinácie vínnej turistiky.

WOLFE Réal

Canada

Enológ, prezident a spolumajiteľ Sélections Mondials des Vins Canada (člen VINOFED), skúsený degustátor na viacerých medzinárodných a národných súťažiach vín.

ZÁHORSKÝ Jozef

Slovakia

Enológ, vinár pracujúci pre novo vzniknuté vinárstvo v Nitrianskom kraji, degustátor vína.

ZILAI Zoltán

Hungary

Enológ, člen výkonného výboru VINOFED, generálny riaditeľ Bórkultúra – organizátor vinárskych podujatí, napr. VinAgora IWC (člen VINOFED), skúsený porotca na viacerých medzinárodných a národných súťažiach vína.

ZLATNICKÁ Alžbeta

Slovakia

Enologička, MBA, výrobná riaditeľka v známom vinárstve v Tokaji, hodnotiteľka na viacerých medzinárodných a národných súťažiach vína.