Levice už druhýkrát degustovali ocenené vína na najväčšej ochutnávke Nevinne o víne 2024

Na najväčšej degustácii vína v Leviciach pod názvom Nevinne o víne sa zišlo viac ako dvadsať vinárov z celého Slovenska a zahraničia, ktorí prezentovali širokú škálu vín. Vín bolo viac ako dvesto, zahrňujúc rôzne odrody a ročníky. Verejnosť mala možnosť spoznať vína, ktoré ocenila prestížna medzinárodná jury na 10. ročníku medzinárodnej súťaže vín Danube Wine Challenge 2023 veľkou zlatou, zlatou a striebornou medailou.

Pri ochutnávaní vín sa zaznamenali rôzne charakteristiky, od sviežich a ovocných až po robustné a zamatové. Niektoré vína vynikali svojou minerálnou štruktúrou a eleganciou, zatiaľ čo iné pôsobili svojou komplexnosťou a hĺbkou. Ochutnávka ponúkla pestrý mix od ľahkých až po plné telo, od sladkých až po suché, zabezpečujúc tak široké spektrum pre rôzne chuťové preferencie.

Každý vinár predstavil svoje víno s hrdosťou a vášňou, čím priniesol do zážitku autenticitu a osobný dotyk. Táto skúsenosť ukázala bohatstvo a rozmanitosť svetového vinárstva, zároveň zdôrazňujúc dedičstvo a tradičné postupy každého vinára. Ochutnávka vína bola nielen príležitosťou objavovať nové chute, ale aj spôsobom na prepojenie s vinármi a ich príbehmi.

Kombinácia exkluzívnych vín, krásneho priestoru a fantastických ľudí vytvorila magickú atmosféru, ktorú sme zachytili v nasledovnom videu:

 

Tešíme sa, že sa stretneme o rok na ochutnávke vína Nevinne o Víne v Leviciach v roku 2025. Fotogalérie z našich podujatí nájdete tu.

FOTO REPORT: Najväčšia ochutnávka vína 2024 v Leviciach

Katalóg vinárov Nevinne o víne Levice 2024

 

Najnovšie z Nevinne o Víne