Nevinne o víne Košice 2024: Katalóg vinárov a vín najväčšej ochutnávky vína v Košiciach

Zoznam vinárov podľa oblastí s odkazom na ich webové stránky a online predajne s krátkym profilom a logom.

Vinohradnícka oblasť Tokaj

Východoslovenská vinohradnícka oblasť

Strednoslovenská vinohradnícka oblasť

Južnoslovenská vinohradnícka oblasť

Nitrianska vinohradnícka oblasť

Malokarpatská vinohradnícka oblasť

Česko   Bosna a Hercegovina   Maďarsko  Nemecko  Svet 

Partneri podujatia

 

 

Vinohradnícka oblasť Tokaj 

 

Hepy Berry, Malá Tŕňa

www.hepybery.sk 
Hepy Bery je prepojením otca a syna. Otec, Jaro Macik, bio vinohradník a skúsený vinár z Tokaja. Syn Erik, mladý ambiciózny a odvážny, ktorý chcel priniesť niečo nové - infúzované vína. Erik sa nebál spojiť nizkoalkoholické bio vína svojho otca a bio ovocné šťavy.  Hepy Bery je 7 rôznych vín, kde nebol použitý repný cukor, umelé farbiva alebo arómy. Vína sú bez chemickej stabilizácie. Ochutnajte spojenie ovocia a vína. " Don't worry- Drink Hepy!"

ZOZNAM VÍN

Hepy Bery Čučoriedka  polosladké  
Hepy Bery Slivka  polosladké  
Hepy Bery Višňa  polosladké  
Hepy Bery Malina  polosladké  
Hepy Bery Čierna ríbezľa  polosladké  


 

Chateau Grand Bari, Veľká Bara

www.grandbari.sk 

Pôsobíme vo Vinohradníckej oblasti Tokaj v obci Veľká Bara. Obhospodarujeme približne 80 ha pôdy. Víno vyrábame výhradne z hrozna z vlastných vinohradov, aby bola zachovaná kontinuita terroir. Našou snahou je vyrábať najkvalitnejšie tokajské víno a pestovať čo najkvalitnejšie hrozno, ktoré nám dáva tento jedinečný klenot Slovenska. Naše hony Čelejka, Ružičky, Katy a Piliš sa nachádzajú na jednom z najvyššie položených pahorkov Tokaja na Slovensku, na kopci Piliš. Drvivá väčšina plôch je zaradená do kategórie 1A – najkvalitnejší terroir. Vysokú kvalitu hrozna nám pomáha udržiavať Rokosan - výrobca unikátnych ekologických aminokyselinových hnojív.

ZOZNAM VÍN

BARISECCO biele polosladké 2023
SEKT biele brut 2019
VULKANO  biele suché 2021
FURMINT SELECTION biele suché 2021
ROYAL CUVÉE biele sladké 2021
Tokajský výber 3-putňový  biele sladké 2017
Tokajský výber 6-putňový  biele sladké 2019
TUF biele polosuché 2022
ALFA biele suché 2021
GENTLEMAN biele suché 2021


 

Ostrožovič, Veľká Tŕňa

www.ostrozovic.sk 

Víno sa rodí vo vinici, zreje v pivnici, ale pramení predovšetkým zo srdca. Naše tokajské vína z neho vyvierajú už takmer tridsať rokov; v čarovnom kúte Slovenska, vo Vinohradníckej oblasti Tokaj, kde sa dokonale snúbi bohatstvo prírody s prácou hrdých vinárov. Naša rodina sa stará o 58 hektárov rodivých vinohradov a vyrába vína najvyššej kvality. V tufových pivniciach nám zrejú tokajské výbery, ktoré víťazia v súťažiach po celom svete, ale nezabúdame ani na ľahké vína vhodné pre každú príležitosť. S našou prácou sa stretnete v reštauráciách, baroch či vinotékach vám ponúkame výber skutočne toho najlepšieho z najlepších.

ZOZNAM VÍN

Muškát žltý, Kolekcia Solaris, neskorý zber, biele suché 2022
Furmint, Special collection, výber z hrozna biele suché 2022
Lipovina, Kolekcia Solaris, kabinetné biele polosuché 2022
Sága, sýtené biele polosuché 2022
Trilogy, Special collection, výber z hrozna biele polosuché 2022
Hankove, Special collection, výber z hrozna biele polosladké 2022
Tokajský výber 3 – putňový žlté sladké 2005
Furmint, Natural sweet, bobuľový výber biele sladké 2021
Lipovina, Natural Sweet, bobuľový výber biele sladké 2021
Tokajský výber 6 – putňový žlté sladké 2003
Tokaj cuvée, Kolekcia Saturnia, slamové biele sladké 2021


TOKAJ CO, Malá Tŕňa

www.tokaj.sk 

Tokaj & CO, s.r.o. je najväčším producentom tokajských vín. Naša spoločnosť pôsobí pod súčasným názvom od roku 1999, no prvotné korene siahajú až do 60-tych rokov minulého storočia, kedy sa datuje vznik Štátneho podniku Tokaj. Keď tento v roku 1998 zanikol, zostali po ňom rozsiahle vinice, technológie a nádherná pivnica v Malej Tŕni (Národná kultúrna pamiatka). Túto hodenú rukavicu sa rozhodla zodvihnúť práve spoločnosť Tokaj&CO ktorá kúpila pozostatky podniku a dodnes pokračuje vo vinárskej výrobe.

ZOZNAM VÍN

Furmint biele suché 2022
Lipovina  biele polosladké 2022
Sv. Urban cuvée biele polosladké 2022
Tokajské samorodné biele suché 2018
Tokajský výber 4 putňový biele sladké 2009
Tokajský výber 6-putňový  biele sladké 2003


 

Tokaj Macík Winery, Malá Tŕňa

www.tokajmacik.sk

Sme rodinné vinárstvo, ktoré má víno v krvi už 4 generácie. Pokračovanie rodinnej tradície sa dnes volá TOKAJ MACIK WINERY a už 28 rokov funguje na rodinnej báze. Vďaka svoje tvrdej práci sme získali titul 3x VINÁRSTVO ROKA a 7x VÍNO ROKA. Naše produkty sú z vlastných BIO vinohradov. Bez chémie vo vinici a to isté platí v pivnici. Dnes vo vinárstve nájdete spoločne pracovať už 4. a 5. generáciu. Erika, Erik, Šimon a Jaro, sú tí čo momentálne pokračujú v písaní príbehu o vínach z rodinného vinárstva. Dostali sme naše vína do viac ako 15 krajín sveta a boli zalistované vo viac ako 25 Michelin reštauráciach. V BIO viniciach chováme včely, odkiaľ je aj náš tokajský med. Pre milovníkov piva, máme 1. Slovenské tokajské pivo a k pivu aj destilát Cibéba, lebo pivo bez paľenky- peňeži do ľuftu. Ponúkame aj oddych, ktorý nájdete v našej stredovekej pivnici alebo reštaurácií a penzióne u Macika alebo v bývaní v súdkoch.

ZOZNAM VÍN

BIO Furmint biele suché 2023
BIO Muškát žltý biele suché 2023
MONO Furmint biele suché 2022
Roňava biele suché 2016
Roňava biele suché 2021


 

Tokaj Gold

tokajgold.sk

Sme mladé vinárstvo založené v roku 2014, kedy sme začali s výsadbou vinohradov. Na rozlohe 6 ha pestujeme tokajské odrody viniča – furmint, lipovina, muškát žltý. Hrozno spracovávame v našom vinárstve, ktoré je umiestnené priamo vo vinici. Budova vinárstva je postavená z tufového kameňa, typického pre tokajskú oblasť. Vína dozrievajú v nerezových tankoch, ktoré sú vybavené riadeným kvasením vína a v dubových sudoch umiestnených v tradičnej tufovej pivnici, ktorá má dĺžku 100 m.

ZOZNAM VÍN

Tokajské cuvée, suché – cuvée Furmint, ročník 2020 a 2022
Furmint, suché, ročník 2022
Láva, suché
Muškát žltý, polosuché, ročník 2022
Furmint, polosladké, ročník 2021
Lipovina, polosladké, ročník 2022


Chateau Viničky

vino-tokaj.sk

Spoločnosť Chateau Viničky,s.r.o. sa zaoberá výlučne výrobou a predajom tokajských vín . Vína sú vyrábané tradičnou oxidatívnou technológiou. Niekoľkoročným dozrievaním v dubových sudoch v tokajskej tufovej pivnici zo XVI storočia víno získava svoju  charakteristickú chuť, vôňu a farbu.

ZOZNAM VÍN

Andrássyho cuvée
Tokajské samorodné suché
Tokajský výber 3-putňový


Východoslovenská vinohradnícka oblasť 

 

MEA GRATI, Ladmovce

Príbeh vinohradov a vinárstva MEA GRATI je príbehom vďačnosti. Vďačnosti, ktorá sa v nás rodí pri pokojnom splynutí s prírodou, pri momentoch s blízkymi aj pri pohľade na všetko dobré, čo nám život ponúka a čím nás neraz prekvapí. Starostlivosť o vinič a príprava výnimočného vína je našou cestou vďačnosti. Vinohradnícke a vinárske remeslo je našou vášňou, pri ktorom sme sa naučili veľkej trpezlivosti a pokore. Sme vďační, keď po mnohých mesiacoch vidíme výsledok práce prírody aj tej našej – príjemné a vyvážené víno vysokej kvality, ktoré mnohí považujú za jedinečné už pri prvom ochutnaní. Našim bielym vínam kraľujú tradičné tokajské odrody – predovšetkým Muškát žltý, nasledovaný odrodami Furmint a Lipovina, ktoré sa snažíme pripraviť do zážitkových variácií suchých ale aj sladkých vín. Unikátnosťou pre región v ktorom pôsobíme je ponuka našich červených vín. Nami pestované odrody Pinot Noir, Merlot, Cabernet Sauvignon a Syrah dokážu načerpať maximum z terroir našej vinohradníckej oblasti, dozrieť do výnimočných kvalít a umožniť nám pretvoriť našu vďačnosť do výnimočných slovenských červených vín.

ZOZNAM VÍN

Frizzante Muškát žltý biele polosuché 2022
Muškát žltý biele suché 2022
Furmint biele suché 2023
Muškát žltý biele polosladké 2022
Pinot Noir rosé ružové suché 2022
Pinot Noir tosé ružové polosuché 2023
Pinot Noir   červené suché 2018
MerSy červené suché 2022
Pinot Noir červené polosladké 2019

 

 


Pivnica Orechová, Orechová

Vinohrady a výroba vína sú v Pivnici Orechová úzko prepojené. Viničné hony sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti spracovateľských kapacít firmy pre výrobu bielého vína a červeného vína. Po zbere je hrozno vo veľmi krátkom čase spracované v modernej lisovni a novovybudovanej muštárni s riadeným procesom vinifikácie muštu.

ZOZNAM VÍN

Sauvignon, d.s.c. biele suché 2023
Cabernet Sauvignon rosé, d.s.c. ružové suché 2022
Rizling rýnsky, VzH biele suché 2022
Rulandské šedé, VzH biele suché 2022
Sauvignon, d.s.c. biele polosladké 2022
Tramín červený, VzH biele polosuché 2022
Tramín červený, HV biele sladké 2023
Dunaj + Neronet, VzH červené suché 2021
Frankovka modrá, Noble Wine červené polosuché 2018
Dunaj, VzH červené polosladké 2022


 

 

Stredoslovenská vinohradnícka oblasť

 

Pivnica Čebovce

Na začiatku boli slávne vína z JRD Nenince - pivnica Čebovce a značka Vinum Naturale. Dnes je to ambiciózny príbeh pokračovania vinohradníckej a vinárskej tradície: ekologické pestovanie hrozna, nízkointervenčné postupy, snaha o najvyššiu kvalitu a dôraz na regionálne klimatické a pôdne špecifiká. Novovzniknuté vinárstvo Pivnica Čebovce chce na túto výnimočnú tradíciu nadviazať a prispieť k oživeniu slávy a postavenia vinohradníckeho regiónu. Garantom tejto snahy je úspešný a známy vinár Ladislav Ďörď, spolu s majiteľmi vinárstva Château Rúbaň. Autentickosť tejto snahy podčiarkuje aj to, že vinárstvo sídli v samotných Čebovciach, a Laci je rodák z tejto dediny. Región vinohradníckych obcí okolo Čeboviec mal vždy silnú identitu, založenú na dávnej tradícii pestovania hrozna a výrobe vína. Prvá zmienka o pestovaní viniča v tomto regióne pochádza z roku 1135.

ZOZNAM VÍN

Müller Thurgau biele suché 2023
Rizling vlašský Andezit, NZ biele suché 2022
Pinot gris, NZ biele polosladké 2022
Tramín červený, VzH biele polosladké 2022
Svätovavrinecké rosé, akostné odrodové ružové suché 2023
Svätovavrinecké, akostné odrodové červené suché 2020


 

Vinárstvo J a J Knápek, Rykynčice

Sme malá rodinná firma, so sídlom vo Zvolene, ktorá vznikla v roku 1992. Objemom výroby sa zaraďujeme medzi menšie vinárske firmy, čo nám umožňuje zamerať sa na kvalitu produkovaných vín. Výnimočná poloha vinohradov (na náhornej vrchovine Krupinskej planiny) a redukcia úrody umožňuje pestovať hrozno dosahujúce prirodzene vysoké hodnoty cukornatosti, takže nie je potrebné mušty docukrovať. Odborníci nazývajú túto oblasť ako „Malý Tokaj“. Naša firma je zakladajúcim členom OZ Eko IPROVIN Slovakia, čo je Združenie vinohradníkov a vinárov Slovenska, ktoré produkuje hrozno a víno prísne ekologicky orientovanou technológiou:

  • ochranná známka ekologického produktu,
  • špičkové vína bez rezíduí pesticídov a cudzorodých látok,
  • minimálne zaťaženie krajiny hnojivami a pesticídmi,
  • návrat prírody do poľnohospodárskej krajiny,
  • zodpovednosť za zdravie a životné prostredie,
  • partnerstvo s prírodou.

Všetky vína sú vyrobené reduktívnou metódou riadeného kvasenia a vďaka novým technologickým postupom si zachovávajú svoj výrazný odrodový charakter, čistú vôňu a sviežu lahodnú chuť. Určené sú hlavne pre náročných konzumentov, ale tiež pre nevšedné príležitosti, čoho dôkazom je skutočnosť, že tieto vína ochutnal aj pápež Ján Pavol II. na slávnostnom obede v Badínskom Seminári pri príležitosti jeho návštevy Banskej Bystrice v roku 2003. Spočiatku sme sa zaoberali výrobou vína z nakúpenej suroviny, väčšinou z oblasti južného Slovenska, ale od roku 2001 obhospodarujeme vyše 30 hektárov rodiacich vlastných viníc s bohatou odrodovou skladbou – 12 odrôd.

ZOZNAM VÍN

Muškát moravský Frizzante biele suché 2023
Feteasca regala biele suché 2022
Rulandské šedé biele suché 2022
Tramín červený biele suché 2022
Rizling vlašský biele suché 2022
Svätovavrinecké červené  suché 2021
Frankovka modrá červené  suché 2021


Južnoslovenská vinohradnícka oblasť

 

Amícius, Bátorové Kosihy

www.amicius.sk 

Vinárstvo Amicius vzniklo v roku 2009 spojením dvoch vinárov Ing. Zoltána Matušeka a Ing. Zoltána Juhásza. V súčasnosti obaja budujeme spoločnú prevádzku zameranú na výrobu kvalitných odrodových vín. Ide o malé, ale rýchlo rozvíjajúce sa vinárstvo v Bátorových Kosihách, ktoré sa nachádza v malebnom prostredí Južnoslovenskej oblasti. Momentálne hospodárime s 2 ha vlastných viníc a pri zvyšku kladieme dôraz na výber kvalitnej suroviny výlučne z vinohradníckej časti katastra obci Bátorove Kosihy hon Galamboš a hon Hlboká. Zameriavame sa na odrody, ktorým vyhovujú miestne pôdne a klimatické podmienky. Naša momentálna produkcia je 22 000 fliaš vína, ale do budúcna vidíme potenciál na rozvoj vinárstva aj z oblasti technológie aj na zvýšenie produkcie. Pri svojej práci vidíme úzky kontakt s prírodou a podiel na tvorbe krajiny okolo nás. Vyrobené víno reprezentuje našu oblasť, náš kraj. Pri výrobe vína sa snažíme zachovať typickú odrodovú chuť a vôňu, vína sú svieže, ľahké, príjemné v chuti a lahodne sa pijú, chuťovo čisté s peknými kyselinami s tónom južnoslovenskej pôdy. Snažíme sa sledovať chute a želania našich konzumentov vín a prihliadať na to pri ich výrobe, ale zároveň dodržiavať aj typickú odrodovú chuť a vôňu. Našim cieľom je naďalej vyrábať chutné a kvalitné vína, ktoré budeme vedieť propagovať aj na trhu v širšom rozsahu a zákazníkom poskytovať garanciu, že pijú kvalitné víno. Ale hlavným cieľom je, aby sme ďalej podávali naše skúsenosti a vedomosti našim deťom, z generácie na generáciu.

ZOZNAM VÍN

Veltlínske zelené biele suché 2023
Hibernal biele suché 2023
Semillon biele suché 2023
Pinot Blanc biele suché 2022
Ywett – cuvée Iršai Olivér, Tramín červený, Muškát žtý biele polosladké 2023
Rizling rýnsky biele polosladké 2023
Frankovka modrá ružové perlivé ružové polosuché 2023
Sauvignon sauvignon rosé ružové polosladké 2023
Dunaj červené suché 2022
Cabernet Sauvignon červené suché 2021


 

Bóna Winery, Bátorové Kosihy

bonawinery.sk

Vinárstvo Bóna Winery sa nachádza na juhu Slovenska, v obci Bátorove Kosihy. Oblasť je v priemere s  najteplejšou oblasťou Slovenska, čo umožňuje dozrievanie aj tých náročnejších odrôd. Rozdiel medzi dennou a nočnou teplotou nám zachová aj potrebné kyseliny. Preto sa u nás dajú vyrobiť vysokokvalitné, harmonické vína s potenciálom aj na dlhšie vyzrievanie a archiváciu. Pri návšteve nášho vinárstva vás očarí výhľad z vinohradu na vrchy Gerecse a rieku Dunaj.Práve táto rieka je najvýznamnejším prvkom miestneho terroiru. Preto sme si ju vybrali ako motív na naše etikety. Prameň má v Čiernom lese v Nemecku a tečie cez 2850 km až do Čierneho mora. Okrem toho, že jeho pohyb má veľký vplyv na mikroklímu – zabezpečuje rozdielne denné a nočné teploty, ovplyvňuje dažďové efekty a jesenný výpar – jemu sme vďačný aj za naše pôdne podmienky. V okolí Bratislavy sa spomalí, stratí svoju transportovaciu kapacitu, veľké množstvo štrku a piesku sa usadí. Blízko Bátorových Kosíh vyzerá ako rovinatá rieka, čo je naňho atypické. Práve preto sa tu mohli vyvinúť sprašové komplexy v období pleistocénu – zo sedimentov transportované Dunajom a z prachu prepravovaných vetrom. Spraše patria medzi najviac výživné pôdy, spolu s miestnou mikroklímou vytvoria predpoklady na výrobu bielych aj červených vín vysokej kvality. Ako vidíte, Dunaj nie len definuje, ale aj vytvoril celý terroir. Chceme, aby genius loci sa prejavilo aj z vonka na víne, nie len z vnútra. Nič iné by nás nemohlo lepšie reprezentovať, ako práve Dunaj.

ZOZNAM VÍN

Sekt Bóna 2019 (Chardonnay – Pinot noir) sekt biele brut 2019
Rizling rýnsky biele suché  2022
Rizling vlašský biele suché  2021
Bathory white blend I biele suché  
Veltlínske zelené orange orange suché  2021
Bathory rosé blend I ružové  suché
Intuícia 2022 rosé ružové  polosuché 2022
Inšpirácia 2023 biele polosladké 2023
Inšpirácia frizzante perlivé  biele polosladké 2022
Bathory red blend II NV červené suché  


 

Borvin, Gbelce

www.borvin.sk 

Domovom nášho rodinného vinárstva BORVIN  je od roku 2013 malebný vinohradnícky hon Galambos v obci Bátorove Kosihy na Južnom Slovensku. Nachádzame sa v strede trojuholníku miest Štúrovo, Komárno a Nové Zámky, kde ročná priemerná teplota dosahuje 11,5 ˚ C. Priemerné ročné zrážky v objeme 530 mm sú rovnomerne rozložené a juhozápadne orientované vinohrady sa nachádzajú v priemere vo výške od 120 mnm do 190 mnm, pričom pôda je prevažne hlinito-ílovitá, resp. stredne ťažká ílovitá.  Táto krásna, členitá príroda dáva výborné podmienky na pestovanie hrozna a výrobu kvalitných vín. Ročná produkcia nášho vinárstva je približne 8000 až 10000 fliaš. Zameriavame sa hlavne na  výrobu klasických, naturálnych červených vín, ktoré fermentujú spontánnym spôsobom v otvorených kadiach (bez pridania prídavných látok, ako kvasinky, enzýmy, živná soľ, kyseliny, taniny, cukor.. atď). Naše červené vína dlhodobo vyzrievajú v dubových (aj barrique) sudoch o objeme 225 až 500 litrov a do fliaš sa dostávajú v priemere po 1,5 až 2,5 ročnom vyzrievaní. Sú to vína vhodné na dlhodobú archiváciu. V portfóliu vinárstva nájdete v menšom množstve aj modernejšie, reduktívne, svieže biele vína ako aj oxidatívnym spôsobom pripravené naturálne biele vína a „šupkáče“ (orange wine). Hrozno pre naše vína pochádza prevažne od našich kamarátov – vinohradníkov z najlepších polôh Južného Slovenska.. zo Strekova, z Mužle, z Gbeliec a z Modran,  pričom samozrejmosťou je nie len v našom vinohrade ale aj u našich vinohradníkov selekcia hrozna a zaťaženie koreňov max. do 2 kg, pričom viac ako polovica vinohradov, z ktorých spracovávame hrozno, je postrekovaná len bio postrekmi. Hlavnou zásadou pri našich vínach je spracovať hrozno šetrným prístupom a robiť čím menej zásahov do vín.  Od roku 2017 sa všetky naše vína fľaškujú bez filtrácie.

ZOZNAM VÍN

Rizling vlašský natural biele suché 2023
Riesling natural biele suché 2023
Irsai Oliver biele suché 2023
Noria  biele polosuché 2023
Cabernet franc červené suché 2022
Dunaj červené suché 2022
Zero cuvée červené suché 2022
Terra cuvée červené suché 2021


 

Fyrmonia – Organic Winery, Rúbaň

fyrmonia.sk 

Volám sa Ildikó Bauer. Som milovníčka vína a verná prívrženkyňa Údolia troch riek. Po našich predkoch sme zdedili vinohrady na Starom vrchu. Neskôr sme natrafili na opustený sedliacky dom v Rúbani, ktorý nám ihneď učaroval. S manželom sme si povedali, že si splníme sen, a rozhodli sme sa, že dom zrekonštruujeme do poslednej tehly. Priali sme si, aby tento viac ako storočný dom, ktorého sa už mnohí pred nami zriekli, dostal pod našimi rukami nový zmysel. Od prvého momentu sme o ňom uvažovali nielen ako o rodinnom dome, ale ako o priestore, ktorý by zachovával živé vidiecke tradície. Keďže už niekoľko rokov predtým sme sa nadšene učili o vínach a s obľubou sme navštevovali rôzne vinárstva a vinohradnícke oblasti, bolo nám jasné, že pod starým sedliackym domom vybudujeme moderné remeselné vinárstvo. Náš sen sa medzičasom stal skutočnosťou a na statku vzniklo akési centrum. Do starého, opusteného sedliackeho domu sme znovu vdýchli život. Staňte sa aj vy súčasťou tohto dobrodružstva. Poďte si s nami pozrieť a spoznať prekrásnu dedinku Rúbaň. Predstavím vám začiatky i úspechy nášho vinárstva, ako aj nespočetné množstvo práce, ktoré si vybudovanie statku vyžaduje. Môžete so mnou absolvovať someliérske kurzy i ochutnávky a rada by som vám ukázala aj umenie a kultúrne bohatstvo tejto oblasti. Máme obrovské plány, úsilie a motiváciu, aby sa z tohto idylického, voľakedy opusteného vidieckeho domu uprostred obce Rúbaň stalo kultúrne centrum dediny.

ZOZNAM VÍN

Sauvignon Blanc biele suché 2021
Rizling rýnsky biele suché 2021
Rosé ružové suché 2023
Frankovka modrá červené suché 2021
Pinot Noir červené suché 2021
Muškát žltý biele polosladké 2022


Organicwine, Strekov

www.organicwine.sk 

Vinárstvo Organic je mladé vinárstvo, ktoré bolo založené v roku 2013. Napriek tomu je založené na dlhoročných skúsenostiach nášho majstra vinára Štefana Kasnyíka, ktorého môžeme považovať za revolucionára naturálneho vína na Slovensku. Preto vo vinárstve Organic vytvárame víno výnimočnej kvality, najmä vďaka úplnému vynechaniu používania akýchkoľvek chemikálií a škodlivých látok. Víno vyrábame iba z našich vinohradov, pretože veríme, že práve starostlivosť od úplného začiatku procesu rastu hrozna zaručí tú najlepšiu kvalitu vína. Hospodarujeme na jednom z najznámejších vinohradníckych terroiri v Strekove, kde máme vysadené odrody Veltlín Zelený, Rizling Vlašský, Rizling Rýnsky, Rulandské biele, Frankovka Modrá, Sv. Laurent, Andrea, Alibernet, Pinot Noir, Zweigelt, a Modrý Portugal. Súčasná produkcia vinárstva je 6000 fliaš za rok, pričom postupne sa navýši na úroveň 10000 fliaš vďaka novej výsadbe z roku 2015.

ZOZNAM VÍN

Rizling vlašský oranžové biele suché 2021
Rizling vlašský oranžové biele suché 2020
Cuvée Hadriánus biele suché 2021
Dunaj červené suché 2021
Frankovka modrá červené suché 2021
Cuvée Marcus Aurélius červené suché 2021


 

Világi Winery, Chľaba

www.vilagiwinery.sk 

Víno s nezameniteľnou chuťou sa vyrába u nás vo vinárstve Világi Winery v malej obci Chľaba podľa starých tradícií a na základe najnovších odborných vinárskych poznatkov. Hovorí sa, že miestne vína sa rodia na láve. Je to vďaka vulkanickej pôde obohatenej o miocénové usadeniny a andezit sopečného pôvodu, ktoré dodávajú vínam úžasnú mineralitu. Vínam venujeme osobitnú pozornosť, pri ich výrobe dbáme na každý, aj ten najmenší detail. Hrozno pestujeme organickým spôsobom, maximálne sa snažíme rešpektovať ekosystém prírody. Pri výrobe vína považujeme za dôležité zachovať jedinečnosť odrôd a nášho terroiru. Hrozno ručne oberáme v plnej zrelosti, aby sa naplno prejavilo široké spektrum plných chutí a potenciál každej odrody. V ponuke vín Világi Winery nájdete rad vín Classic, vyrábaných najmodernejšou technológiou dozrievania bez prítomnosti oxidácie a exkluzívny rad vín – Terroir Selection, ktoré zrejú v dubových sudoch rôznych veľkostí a typov. Pri výbere sudov dbáme nato, aby použité drevo pochádzalo z Karpatskej kotliny, pretože práve tieto sudy sú našim vínam vlastné.

ZOZNAM VÍN

Veltlinske zelené  biele suché  2023
Sauvignon blanc  biele suché  2023
Rizling rýnsky - terroir selection  biele suché  2021
Symbiosis cuvée - terroir selection  biele suché  2021
Merlot - terroir selection  červené suché  2019
Frankovka modrá - terroir selection  červené suché  2019


 

Vinárstvo S, Strekov

vinarstvos.sk 

 

Vinárstvo S je pomerne nové vinárstvo vo vyhlásenej vinárskej obci Strekov v južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Prvé vína sa urodili v novovysadených vinohradoch v roku 2016. Vinárstvo je zamerané na konsolidáciu starších vinohradov a jeho cieľom je výroba prémiových vín z odrôd typických tradičných v tomto regióne ako aj z novo-vyšľachteného slovenského kríženca Dunaj, ktorému sa na juhu Slovenska mimoriadne darí. Keďže sú vinohrady na začiatku obnovy, výroba vín je zatiaľ v malých objemoch a narastať bude postupne.

ZOZNAM VÍN

Rizling rýnsky biele suché 2020
Rizling rýnsky biele suché 2022
Rizling vlašský biele suché 2023
Nitria rosé ružové suché 2023
Alibernet červené suché 2020
Dunaj červené suché 2021


 

Nitrianska vinohradnícka oblasť

 

Hrčka-Benian Winery, Vinohrady nad Váhom

fb.com/hrckabenianwinery

Rodinné vinárstvo v údolí rieky Váh pod svahmi Považského Inovca.

ZOZNAM VÍN

PÉT NAT, RIZLING VLAŠSKÝ biele suché 2022
RIZLING VLAŠSKÝ sur lie biele suché 2022
SAUVIGNON BLANC kryo biele suché 2022
PINOT GRIS battonage biele suché 2020
Pinot Noir rosé ružové suché 2022
RIZLING RÝNSKY natural biele polosuché 2022
VÁH rosé ružové polosladké 2022
TRAMÍN ČERVENÝ kryo červené polosladké 2022
PINOT NOIR, semi-carbonique, barrique červené suché 2020
PINOT NOIR semi-carbonique, barrique červené suché 2018
CA-VA cuvée  suché 2022


 

Pivnica Radošina, Radošina

pivnicaradosina.sk 
Vinárstvo Pivnica Radošina je rešpektovanou vinárskou spoločnosťou a jej zámerom je rozvíjať tradíciu výroby kvalitných radošinských vín. Od vzniku v roku 2004 obohacuje trh o originálne vína a vinári sú hrdí, že môžu pokračovať a nadviazať na tradičnú výrobu v regióne s veľkolepou vinárskou históriou. Vinárstvo produkuje vína najmä z vlastného vinohradu, ktorý sa rozprestiera priamo nad vínnou pivnicou na ploche 33 hektárov. Redukcia úrod a starostlivé ošetrovanie viniča v systéme integrovanej produkcie sú samozrejmosťou. Južná orientácia viníc a vápencovo dolomitické podložie pôd dávajú vyniknúť hlavne burgundským odrodám viniča.

ZOZNAM VÍN

Radošínsky Klevner biele suché  2022
Radošínsky Klevner, premium biele polosuché 2021
Sauvignon blanc biele suché 2022
Rizling rýnsky biele suché  2022
Tramín červený biele polosladké 2022
Zweigeltrebe rosé ružové polosladké 2022
Hetera biele sladké 2023
Červený Klevner, výber z hrozna červené suché  2019
Dunaj červené suché  2022
Nitria, výber z hrozna  červené suché  2021

 


Shebo Winery Trade, Nitra

www.shebowinery.com

400 ročná vinárska tradícia našej rodiny je pre nás veľkým záväzkom a vždy bude u nás zohrávať dôležitú úlohu. Nikdy nám však nebránila neustálemu vzdelávaniu, experimentovaniu a objavovaniu nových možností. Každý vinársky ročník, každá nová odroda viniča, každý kúsok vinice, či nový nápad nás znovu a znovu motivuje a je pre nás výzvou k neustálemu zlepšovaniu a zvyšovaniu kvalitatívnych štandardov. 

ZOZNAM VÍN

Sekt biele suché 
Sekt extra dry rosé ružové suché 
Noria červené suché 2022
Nitria rosé ružové suché 2022
Rosa BV červené suché 2020
Dunaj červené suché 2021
Rizling rýnsky biele polosladké 2022
Sauvignon blanc biele suché 2023
Cabernet Sauvignon ružové polosladké 2023
Tri muškáty suché polosuché 2023
Hroznovica   


 

Terra Wylak, Veľké Zálužie

terrawylak.sk

Kapacita vinárstva TERRA WYLAK je 200 tisíc litrov, disponujú najmodernejšími vinárskymi technológiami, umiestnenými v dvoch pivniciach. V nerezovej časti vyzrievajú prevažne biele a ružové vína a v druhej pivnici – s dubovými a barikovými sudmi vyzrievajú najmä červené vína.Čo sa týka špecializácie Terra Wylak, prevažne ide o privátnu a korporátnu klientelu, rôzne vinotéky, ale i prevádzky gastronomického a hotelového sektoru ako reštaurácie, hotely či kaviarne a bary.

ZOZNAM VÍN

Rizling vlašský biele suché 2023
Riesling biele suché 2019
Tramín červený biele suché 2023
Muškát žltý biele polosuché 2023
Riesling biele polosladké 2021
Hron rosé ružové polosuché 2023
Merlot rosé ružové polosladké 2023
Pinot Gris biele suché 2022
Syrah & Alibernet červené suché 2016
Dunaj LIGNUM  červené suché 2017


Víno Nichta, Čajkov

vinonichta.sk 
Moderné rodinné vinárstvo Víno Nichta sídli v srdci vinárskeho regiónu Tekov – v Čajkove. Vína sú komplexné a plné, s výrazným terroirárnym profilom a odrodovou charketistikou. Otázka vlastných vinohradov prioritou bola vždy pre toto vinárstvo prioritou. Vedeli, že kvalitné víno sa dá vyrobiť iba z hrozna, na ktoré budú mať ako vinohradníci bezprostredný vplyv. Postupne rozširovali plochu vinohradov a dostali sa z pôvodných dvadsaťpäť árov na súčasných tridsať hektárov. Dnes vlastnia vinohrady v troch polohách. Močiarno a Kruhy v katastri obci Čajkov a Baričky v katastri obci Drženice. Tieto vinohrady rastú na jedinečnom sopečnom podloží južných svahov Štiavnických vrchov.

ZOZNAM VÍN

Sekt Frankovka modrá ružové suché 
Veltlínske zelené Baričky biele suché 2022
Pesecká leánka Močiarno biele suché 2023
Tramín červený Kruhy biele suché 2022
Cabernet Sauvignon rosé 66 ružové sladké 2023
Frankovka modrá Baričky červené suché 2022
Signature cuvée 25 červené suché 2018


 

Malokarpatská vinohradnícka oblasť

 

 

Chateau Krakovany, Krakovany

www.chateaukrakovany.sk 

Vínny Dom Chateau Krakovany v zrekonštruovaných priestoroch kúrie z roku 1736 ponúka Reštauráciu, Ubytovanie, Výrobu a Predaj Vína z vlastných viníc.

ZOZNAM VÍN

Pinot Blanc biele suché 2023
Sauvignon   biele suché 2022
Rizling rýnsky QUERCUS biele suché 2021
Pinot Gris orange biele suché 2021
Tramín červený   biele sladké 2021
Cabernet Sauvignon rosé ružové polosuché 2022
Pinot Noir   červené suché 2022
Merlot Barrique červené suché 2020
Sekt Cuvée biele brut 2021
Sekt Pinot Noir rosé ružové dry 2021


 

Golguz, Hlohovec

www.golguz.com 

Golguz je jedným z mála výrobcov vína na Slovensku, ktorý si dopestuje hrozno výhradne vo vlastných viniciach. V minulosti (do roku 2011) sa vinice sadili z vlastných vyrobených sadeníc (kde sme patrili medzi najväčších producentov sadeníc v bývalom Československu s produkciou až 3,5 mil. sadeníc ročne). Dnes nové výsadby realizujeme výberom najvhodnejších klonov odrôd viniča kvalitnými sadenicami z Nemecka a Rakúska. Hrozno teda nenakupujeme, práve naopak. Časť hrozna predávame aj ďalším spracovateľom. Najkvalitnejšie hrozno ostáva doma, pochádza len z najlepších tratí, ku ktorým sa už zimným rezom pristupuje tak, že kvantita ide do úzadia, prvoradá je kvalita. Po zbere nasleduje rýchle a šetrné spracovanie. Všetky vína sú vyrobené modernou technológiou riadeného kvasenia + šetrné spracovanie hrozna. Pneumatické lisy – šetrne spracovávajú hrozno. Hroznová šťava sa fermentáciou prirodzene mení na víno. Riadená fermentácia bielych vín (použitie čistých kultúr kvasiniek), prebehne pri teplotách od 13 až 20 °C. Technológ preberá kontrolu nad týmito procesmi a výsledok prichádza vo forme plných elegantných sviežich vín s príjemným, odrodovo typickým charakterom. Biele odrody ležia v nerezových nádobách. Snažíme sa o to, aby naše vína mali charakter – neboli uniformné. Nestaviame vína len na ohurujúcej primárnej aromatike mladých vín, ktorá sa vytratí po pol roku po nafľašovaní a následne ostane víno akoby bez duše. Technológii výroby červených vín sa venuje v pivnici oveľa menej pozornosti, o to viac sa jej venuje vo vinici. Červeným vínam často stačí dopriať len dostatok času na zrenie a ich potenciál determinovaný ročníkom a snahou vo vinici sa sám prejaví. Veľká časť červených vín zrie v barikových (obj. 225 l) a klasických drevených sudoch (obj. 3500 l). Naše vína nájdete na Slovensku vo všetkých dobrých vinotékach, kvalitných reštauráciách. Množstvo ľadového vína, ktoré je našou špecialitou, putuje aj do Francúzska, kde si našlo mnoho zákazníkov, a tak sa môže stať, že Vám ho ponúknu pod Eifelovkou na Champs-Élysées. Pomerne veľké množstvá nášho vína putujú aj na dynamicky sa rozvíjajúce trhy juhovýchodnej Ázie, ktorá začína objavovať krásu ukrytú vo víne. Veríme, že naše víno sa stáva pre konzumentov skutočným kultúrnym zážitkom.

ZOZNAM VÍN

Veltlínske zelené, AOV biele suché 2023
Frizzante Muškát moravský biele polosuché 2023
Chardonnay, NZ biele suché 2022
Tramín červený, VzH biele polosuché 2021
Elizabeth cuvée, AZV ružové polosladké 2023
Frankovka modrá, NZ červené suché 2015
Pálava, HV biele sladké 2018


Víno Matyšák, Pezinok

www.vinomatysak.sk 

V pôvodnej budove vinárstva dodnes sídli medzi gurmánmi vychýrená Matyšákova reštaurácia Vinum Galeria Bozen. Moderné vinárstvo bolo vybudované od základov v roku 2002 v pezinskej časti Glejovka. Najmodernejšími technológiami vybavená pivnica umožňuje produkciu vín najvyššej kvality, v roku 2006 k nej pribudla aj samostatná pivnica na zrenie vína v dubových a v barikových sudoch. Základom kvalitného vína je kvalitná surovina, ktorá pochádza z najlepších honov Malokarpatskej a Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Peter Matyšák už takmer tri desaťročia úspešne spolupracuje s poprednými pestovateľmi hrozna, vďaka ktorým má dostatok prvotriednej suroviny na výrobu stabilného sortimentu vína a ďalších produktov. Prijmite preto naše pozvanie, osviežte sa, vychutnajte to najlepšie, čo pre vás máme a načerpajte zážitky pre bohatší a hodnotnejší život!

ZOZNAM VÍN

Momento Asti rosé ružové  
Sekt brut PWS   
Irsai Oliver biele  2022
Breslava biele  2022
Rizling rýnsky biele  2022
Rizling rýnsky gold biele  2022
Sauvignon biele  2022
Rizling rýnsky cibéb biele  2022
Frankovka modrá červené  2017
Modrý Portugal červené  2021


 

VIAJUR, Svätý Jur

viajur.sk 

Tam, kde sa po stáročia vyrábalo víno, dnes pokračuje história. Klenby historických pálffyovských pivníc prichýlili vinárstvo VIAJUR, aby sme mohli zúročiť našu prácu vo vinohradoch a vyrobiť zo šťavnatých bobúľ dopestovaného hrozna ten najušľachtilejší mok – lahodné víno. Na tradície sme nadviazali modernými technológiami, avšak rešpektujúc tradičné postupy výroby a zrenia vína. K spracovaniu produktu práce vinohradníkov, k hroznu, pristupujeme s úctou. Veľmi šetrným spracovaním sa snažíme preniesť všetko slnko, terroir a tie najprirodzenejšie chute z bobuliek hrozna priamo do vína. Pro rege et patria, táto charakteristika rodu Pálffyovcov z minulosti je pre nás záväzok do budúcnosti, aby sme vám vždy priniesli to najlepšie víno hodné šľachtickej tabule. Vinohradníctvo a vinárstvo VIAJUR je pokračovaním výnimočného historického príbehu, ktorého dôležitou súčasťou je Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure. Práve na tomto vznešenom mieste sa vinohradníci a vinári venovali výrobe vína už od 15. storočia, a tak je našou hlavnou prioritou, aby sme pokračovali v tradíciách, ktoré sú v príbehu po stáročia ukryté. VIAJUR obhospodaruje vinohrady a pestuje vinič v dvoch usadlostiach – Svätý Jur a Farná. Celoročná práca vinohradníkov zabezpečuje dostatok vysokokvalitnej suroviny pre vinárstvo na výrobu vína. Všetky usadlosti sú charakteristické svojím terroir, ktorý sa odráža v našich vínach. Samotné vinárstvo sa nachádza v historických pivniciach Kaštieľa Pálffy. Na tradície výroby vína sme nadviazali modernými technológiami spracovania hrozna, ale pri zachovaní časom osvedčených postupov výroby vína. K spracovaniu produktu práce vinohradníkov, k hroznu, pristupujeme s úctou. Jeho šetrným spracovaním sa snažíme preniesť všetko slnko, terroir a tie najprirodzenejšie chute z bobuliek hrozna priamo do vína.

ZOZNAM VÍN

Sauvignon blanc biele suché 2023
Gewürztraminer biele polosladké 2022
Riesling Liebling biele polosladké 2023
Rege Pinot Gris   biele suché 2021
Rege Frankovka modrá červené suché 2021
Dunaj červené suché 2021


Vinárstvo Fondrk, Tomášov

mfvinarstvo.sk 

“Každý vinársky rok mi prináša nové výzvy a nové ciele, no základná filozofia sa nemení. Stále chcem robiť vína v najvyššej kvalite, vína, ktoré sú pevnejšie, živšie, s komplexnejšou aromatikou a dlhým potenciálom zrenia. Dokonalosť nepozná hranice, stále je čo zlepšovať.” - Miro Fondrk, Vinárstvo Miro Fondrk

ZOZNAM VÍN

Golden Muscat biele suché 2023
Veltlínske zelené sur lie biele suché 2023
Rielsing biele suché 2022
Tramín červený orange oranžové suché 2022
Pinot noire červené suché 2019
Frankovka   červené suché 2017
Cabernets červené suché 2020
EL-FI IV. červené suché 2018


 

Ovocinár Hrehor, Skalica

ovocinarhrehor.sk 

Pestovaniu ovocia sa venujeme od r. 1994 tradičným aj moderným spôsobom. Naše vinárstvo sme založili v r. 2012 doslova “ na kopci “ v skalických vinohradoch. Našim krédom je rešpekt k prírode a láska k pôde rodného kraja, ktorá nám rodí naše ovocie. Našim cieľom je najvyššia možná kvalita našich jedinečných ovocných vín. Dbáme na top kvalitu vstupnej suroviny, preto vyrábame prioritne z vlastného ovocia. Všetko ovocie oberáme prebierkou a umývame čím získavame najviac chuťových a aromatických látok, ukrytých v ovocí. Naše vína NEVYRÁBAME z koncentrátov ako je to dnes rozšírené, nepoužívame ani umelé farbivá a arómy. Zameriavame sa na výrobu vzácnych ovocných vín a vín vyrobených špeciálne pre privátnych klientov. V našej pivnici máme tiež raritu ako je víno z divých čerešní, aké podľa dostupných informácií nevyrába žiadne vinárstvo. Prešli sme vývojom a hľadaním ciest od výroby živých vín, až k vínam moderným a unikátnym v ktorých vám odovzdávame našu lásku a radosť s výroby vína.

ZOZNAM VÍN

Ovocné víno Z dulí biele  2023
Ovocné víno Z jabĺk biele  2020
Ovocné víno Z rebarbory „Mladí umelci“ frizzante biele  2022
Ovocné víno Z rebarbory „Vidím Ťa srdcom“ frizzante biele  2022
Ovocné víno Šípkové „Wild rosé“ ľadové, barique light oranžové  2023
Ovocné víno Z rebarbory „ReBarbora“ ružové  2023
Ovocné víno Z malín ružové  2023
Ovocné víno cuvée malín, egreša a červených ríbezlí „Timea“ červené  2023
Ovocné víno  cuvée moruše čiernej, višní a čiernych ríbezlí „Večernica“, červené  2023
Ovocné víno cuvée arónie a malín „Gaia“ červené  2022
Ovocné víno Z čiernych ríbezlí a josty „Letná noc“  červené  2023
Ovocné víno Z višní „Štedrý večer“  červené  2023
Ovocné víno Z višní typu sherry  červené  2023


 

Česko

 

Víno Hruška s.r.o., Blatnička

www.vinohruska.sk 

Rodinné vinárstvo VÍNO HRUŠKA - tvoríme víno, ktoré snúbi jedinečný terroir a umenie ôsmich generácií vinárov. Súlad prírody s ľudskou prácou nás učí cti a pokore už po stáročia. Pochopili a zmierili sme sa s tým, že každé, aj to najlepšie víno, sa raz vypije. Nesnažíme sa vyrobiť víno, ktoré by bolo za každú cenu rovnaké ako predchádzajúci šampión. Bolo by to mrhanie času a výsledok by bol svojím spôsobom falzifikát. Umenie je v tom, že každý obraz je originál – a taktiež každé víno je originál a má svoj charakter. Prírodu považujeme za kľúč k našej práci a taktiež k našej budúcnosti. Terroir, o ktorý sa momentálne ako správcovia s láskou staráme, odovzdáme ďalšej generácii v tej najlepšej kondícii. Používame tradičné, ale zdokonalené spôsoby výroby vína. Veď kde by sme boli, keby doktori operovali metódami platnými pred 50 rokmi. Naša filozofia podnikania hovorí, že víno sa nedá vyrábať iba s cieľom dosiahnutia zisku. Veríme, že víno sa musí pochopiť, víno sa musí žiť.

ZOZNAM VÍN

Zweigeltrebe rosé ružové polosladké 2022
Hibernal Authentic orange oranžové suché 2021
Devín + Muškát moravský fresh biele polosladké 2021
Rizling rýnsky fresh biele suché 2022
Solaris fresh biele polosuché 2023
Merzling fresh biele suché 2023
Hibernal fresh biele polosuché 2023
Cabernet cortis + Regent Organic červené suché 2022
Regent Classic Colection červené polosuché 2022


 

 

Bosna a Hercegovina

 

Vinarija Domanica d.o.o., Čapljina

domano.ba 
Hercegovina vyrába víno už od staroveku s množstvom pôvodných odrôd viniča, ktoré sa dedili z generácie na generáciu. Toto jedinečné hrozno v kombinácii so stredomorským podnebím regiónu a pôdou bohatou na živiny vytvárajú vína s bezkonkurenčnou komplexnosťou a hĺbkou. Vinice Vina Domano sa nachádzajú v oblasti náhornej plošiny Dubrava, kde zaberajú celkovú plochu 40 hektárov. Plošina Dubrav má stredomorské podnebie s horúcimi letami a miernymi zimami, uspokojivým množstvom zrážok, kde počet slnečných hodín v jednom roku je 2300. Vinice sa nachádzajú v nadmorskej výške 430 metrov a je tu stály prietok. vzduchu, čo zabraňuje častému rozvoju chorôb vo vinohrade. Zloženie pôdy je bohatá zmes bridlice a humusu. Vinárstvo Domana disponuje modernou technológiou a vybavením od popredných svetových výrobcov ako Vaslin Bucher, TMC Padovan, Compart a Eurostar. Biele a ružové vína kvasia v nerezových tankoch, červené vína v drevených vinifikátoroch. Všetky nádoby sú vyrobené z dubu a nehrdzavejúcej ocele. Vinárstvo Domanu je tiež hrdými vlastníkmi najväčšieho dubového suda v Bosne a Hercegovine s objemom 16 230 litrov. 

ZOZNAM VÍN

Domano Žilavka biele suché 2021
Domano Blatina červené suché 2020
Domano Chardonnay biele suché 2022
Domano Žilavka Premium biele suché 2021
Domano Blatina Premium červené suché 2020
Domano Rosé Premium ružové  suché 2021
Domano Rosé Premium ružové  suché 2022
Domano Žilavka Selekcija biele suché 2021
Domano Blatina Selekcija červené suché 2019
Domano Cuveé Red červené suché 2022
Domano Trnjak červené suché 2019
Domano Pjenušac biele suché 2022
Domano Pjenušac Gold biele suché 2022


 

 

Maďarsko

 

Götz Winery, Tokaj

gotzpinceszet.hu 

Vinárstvo Götz je tradičná rodinná vínna pivnica. Už dlho je rodinnou víziou vyrábať vynikajúce vína vyrobené s mimoriadnou starostlivosťou od zberu až po fľašovanie v našich rodinných vinohradoch. Rodina Götzovcov pokračuje v regionálnej tradícii výroby kvalitných tokajských vín zberom hrozna z vlastných viníc, dozrievaním našich vín v našich stovky rokov starých podzemných pivniciach a plnením hotových produktov vo vlastnej distribučnej predajni.

ZOZNAM VÍN

Götz Furmint biele suché 2022
Götz Furmint biele suché 2023
Götz Furmint biele polosladké 2019
Götz Furmint biele polosladké 2022
Götz Muškát žltý biele polosuché 2022
Götz Muškát žltý biele suché 2023
Götz Muškát žltý biele polosladké 2022
Götz Muškát žltý biele polosladké 2023
Götz Cuvée – neskorý zber biele sladké 2020
Götz Samorodné biele sladké 2021
Götz Muškát žltý - neskorý zber biele sladké 2021
Götz Tokajský výber 6.putň. biele sladké 2019


 

 

Nemecko

Vyberané vína, Mosel

vyberanevina.sk

Sme špecialisti na vyberané nemecké vína. Najširšia ponuka nemeckých vín v strednej Európe, viac ako 15 rodinných vinárstiev: Riesling, Silvaner, Pinot Noir a Frankovka modrá. 

ZOZNAM VÍN

Silvánske zelené Franken, Weingut Hans Wirsching VDP  
Frankovka Württemberg, Weingut Graf Neipperg VDP  
Pinot Noir Württemberg, Weingut Graf Neipperg VDP  
Muškát Württemberg, Weingut Graf Neipperg VDP  
Riesling Mosel, Weingut Rebenhof  
Riesling Mosel, Weingut Deutschherren Hof  
Riesling Mosel, Weingut Peter Lauer VDP  
Riesling Mosel, Weingut Schloss Saarstein VDP  
Riesling Mosel, Weingut Knebel  
Riesling Mosel, Weingut Franzen  
Riesling Rheingau, Weingut Josef Spreitzer VDP  
Riesling Nahe, Weingut Kruger Rumpf VDP  
Sauvignon blanc Nahe, Weingut Kruger Rumpf VDP  


 

Svet

 

Best Wines Distribution, celý svet

www.bwd.sk

Best Wines Distribution vznikla v roku 2016, spojením dvoch úspešných spoločností, Best Wines Slovakia a Emozioni. Spojili sa tak dlhoročné skúsenosti z obchodovania s vínami z celého sveta.Hlavným poslaním spoločnosti je poskytnúť prvotriedne služby vlastných sommeliérov, stabilitu, výnimočné portfólio tých najprestížnejších vín sveta, ale hlavne chce svojim klientom poskytnúť nezabudnuteľný zážitok z ochutnávania krásnych vín.Medzi hlavné poskytované služby patria návrhy, tvorba a údržba vínnych kariet, školenia personálu spolu s riadenými degustáciami priamo u vinárov, operatívne dodávky po celom Slovensku a vyspelý B2B objednávkový systém. Portfólio – všetky nami ponúkané vína prešli prísnou selekciou našich sommeliérov a na šírke a obnovovaní ich ponuky každodenne pracujeme. Snažíme sa o ich čo najefektívnejšie skladovanie aby sme boli schopní reagovať na každú objednávku v čo najkratšom možnom čase.

ZOZNAM VÍN

ŠUMIVÉ VÍNA

Ferrari Brut D.O.C. / FERRARI F.lli Lunelli / Trento, Taliansko

Crémant de Loire Blanc Brut / De Chanceny / Loire, Francúzsko

Cava Familia Rosé Brut / Marques de la Concordia / Cava, Španielsko

Prosecco Treviso Extra Dry DOC / Col Sandago / Veneto, Taliansko

Moscato Spumante Dolce / Bepin De Eto / Veneto, Taliansko

 

BIELE VÍNA

Gruner Veltliner Terrassen BIO / Weingut Huber, Traisental, Rakúsko

Sauvignon Blanc D.O.C. / Zorzettig / Friuli, Taliansko

Riesling Urban / Nik Weis / Mosel, Nemecko

 

ČERVENÉ VÍNA

Chiaramonte D.O.C. / Firriato / Sicília, Taliansko

Romanico / Teso La Monja / Toro, Španielsko


 

Partneri

 

 

 

Cancanero - l´atelier du foie gras

Delikatesa ako z luxusnej francúzskej reštaurácie. Foie gras a víno, symbol a oslava umenia žiť a nezabudnuteľné spojenie chutí ktoré nikdy nesklame. Slovenská remeselná výroba delikates a producent oceňovaných kačacích špecialít prináša Foie gras  ručne a tepelne spracovanú v širokej ponuke gramáží a formátov podľa originálnych francúzskych receptúr spôsobom aby táto delikatesa nestratila nič zo svojej jemnosti a rafinovanosti. Výnimočná esencia francúzskych a slovenských kulinárskych tradícií. Bez kompromisov, bez konzervantov, bez dochucovadiel. Foie gras Cancanero - exkluzívny partner Vášho vínneho terroir. Viac na cancanero.sk 

Historická elegancia v srdci slovenskej vínnej oblasti.

Spoznajte Château Bela, jeden z najunikátnejších hotelov na Slovensku, ktorý vytvára ideálne podmienky nielen pre relax a regeneráciu, ale tiež pre akúkoľvek oslavnú udalosť, svadbu a biznis stretnutia. Pocíťte luxusný komfort v podobe štýlových izieb a apartmánov, vychutnajte si celosvetovo oceňované vína Château Belá a nechajte sa uniesť jedinečnými gastronomickými zážitkami, ktoré naplnia očakávania aj najnáročnejšej klientely. Kaštieľ sa so svojimi priľahlými pozemkami rozprestiera na 28 hektároch a tvorí dominantu malebného vidieckeho prostredia v Belej na južnom Slovensku. Celosvetovo oceňované vína Château Belá patria k najkvalitnejším vínam na Slovensku. Viac na chateau-bela.sk 


 

 

Najnovšie z Nevinne o Víne