Nevinne o víne prvýkrát v Košiciach - video a foto reportáž

Košice, 20. apríla 2024 - V Košiciach sa prvýkrát konala najväčšia ochutnávka vína v meste, obľúbené podujatie Nevinne o víne. 34 vinárov zo Slovenska a zahraničia predstavilo viac ako 300 druhov vína. Medzi nimi boli aj vína, ktoré ocenila prestížna medzinárodná jury na 10. ročníku veľkej medzinárodnej súťaže vín Danube Wine Challenge 2023 veľkou zlatou, zlatou a striebornou medailou.

Danube Wine Challenge je medzinárodná súťaž vín. Ako jediná na Slovensku prebieha pod vysokým patronátom OIV (Medzinárodná organizácia pre vinič a víno) a je členom prestížneho elitného spolku súťaží VINOFED (Svetová federácia veľkých medzinárodných súťaží vína a destilátov). Členom VINOFED je len 15 súťaží, ktoré sa organizujú v 9. štátoch na 3. kontinentoch. 

Videoreportáž z podujatia Nevinne o víne v Košiciach, ktorá Vám priblíži úžasnú atmosféru v príjemnom prostredí košickej Kunsthalle:

Na najväčšej ochutnávke vína pod názvom Nevinne o víne v Košiciach boli zastúpené vína z Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti, Nitrianskej vinohradníckej oblasti, Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti, Tokajskej vinohradníckej oblasti, Východoslovenskej vinohradníckej oblasti, vína z Česka, Bosny a Hercegoviny, Maďarska, Nemecka, a takisto aj vyberané svetové vína.

Nevinne o víne je koncept, ktorého cieľom je zvýšovanie povedomia o kvalitnom víne a kultúre pitia vína. Cieľom zoznámenia širokej verejnosti s našimi, ale aj zahraničnými vinármi, je naučiť verejnosť rozpoznať, vychutnať a oceniť kvalitné víno, ktoré dokáže byť naozajstným umením a zážitkom. Zážitok umocnili aj slovenské vínne kalichy RONA favourite 36, z ktorých návštevníci mohli vína ochutnávať.

VÍNO POMÁHA. Počas degustácie prispeli návštevníci do dobročinnej tomboly. Podarilo sa vyzbierať 600 EUR, ktoré organizátori darujú neziskovej organizácii MALENKA, Oddeleniu neonatologickej intenzívnej medicíny, DFNsP v Košiciach.

Pred samotnou verejnou degustáciou organizátori pripravili pre zúčastnených vinárov workshop na tému Zmeny v označovaní vína - obmedzenie alebo príležitosť? a v spolupráci s hlavným partnerom projektu Danube Wine Challenge - spoločnosťou VINAŘSKÝ RÁJ, odborný seminár Technické možnosti spracovania hrozna.

Podujatie sa konalo v Kunsthalle na Rumanovej 1, začalo o 16:00 hod. a trvalo do 21:00 hod.. Toto podujatie bolo skvelou príležitosťou pre všetkých milovníkov vína, aby ochutnali širokú škálu vín a stretli sa s vinármi a odborníkmi na víno.

 

Pre ďalšie informácie, prosím, kontaktujte:

Igor Štumpf
Prezident súťaže Danube Wine Challenge a organizátor Nevinne o víne
pr@danubewine.sk
https://danubewine.sk/

Fotogaléria z podujatia:

Fotky: © Jan Bielik, bielik.media

Najnovšie z Nevinne o Víne