PIVNICA ČEBOVCE Vás pozýva na najväčšiu ochutnávku vína Nevinne o víne 2024 v Košiciach

Pivnica Čebovce

Na začiatku boli slávne vína z JRD Nenince - pivnica Čebovce a značka Vinum Naturale. Dnes je to ambiciózny príbeh pokračovania vinohradníckej a vinárskej tradície: ekologické pestovanie hrozna, nízkointervenčné postupy, snaha o najvyššiu kvalitu a dôraz na regionálne klimatické a pôdne špecifiká. Novovzniknuté vinárstvo Pivnica Čebovce chce na túto výnimočnú tradíciu nadviazať a prispieť k oživeniu slávy a postavenia vinohradníckeho regiónu. Garantom tejto snahy je úspešný a známy vinár Ladislav Ďörď, spolu s majiteľmi vinárstva Château Rúbaň. Autentickosť tejto snahy podčiarkuje aj to, že vinárstvo sídli v samotných Čebovciach, a Laci je rodák z tejto dediny. Región vinohradníckych obcí okolo Čeboviec mal vždy silnú identitu, založenú na dávnej tradícii pestovania hrozna a výrobe vína. Prvá zmienka o pestovaní viniča v tomto regióne pochádza z roku 1135.
 

Obľúbené podujatie Nevinne o víne je najväčšia ochutnávka vína v Košiciach. Viac ako 30 vinárov zo Slovenska a zahraničia Vám predstaví viac ako 300 druhov vína.  Okrem iných Vám budú predstavené aj vína, ktoré ocenila prestížna medzinárodná jury na 10. ročníku veľkej medzinárodnej súťaže vín Danube Wine Challenge 2023 veľkou zlatou, zlatou a striebornou medailou alebo iným ocenením.

 

Termín: 20. apríla 2024 od 16:00 do 21:00 hod.

Miesto: Kunsthalle, Rumanová 1, Košice

 

Vstupné: na mieste 25,- eur, v predpredaji iba 20,- eur (predpredaj do 18.4.2023) V cene vstupenky je neobmedzená degustácia vína na mieste a kupón v hodnote 5,- eur na nákup vína so sebou.

 

Kúpiť vstupenku za 20€

 

 

 

 

Najnovšie z Nevinne o Víne