Tekov degustoval vína z medzinárodnej súťaže vín

02.02.2024 LEVICE: Najlepšie vína domácich a svetových vinárov ocenené prestížnou vinárskou jury na 10-tom ročníku medzinárodnej súťaže Danube Wine Challenge 2023 zavítali na Tekov. Úspešní vinári ich osobne predstavili širokej verejnosti počas podujatia NEVINNE O VÍNE v krásnych priestoroch Hotela Lev v Leviciach. 

 

Obľúbené podujatie Danube Wine Day, ktoré nadväzuje na svetovú vinársku súťaž Danube Wine Challenge sa v Leviciach predstavilo už po druhý raz, tentoraz už v novom šate pod názvom NEVINNE O VÍNE.

 Už zo slogana podujatia VÍNO JE KULTÚRA vyplýva, že je to koncept, ktorého cieľom je zvýšovanie povedomia o kvalitnom víne a kultúry pitia vína. Formou zoznámenia širokej verejnosti s našimi ale aj zahraničnými vinármi je naučiť verejnosť rozpoznať, vychutnať a oceniť kvalitné víno, ktoré dokáže byť naozajstným umením a zážitkom.

22 vinárov prinieslo viac ako 200 vzoriek vín zo všetkých vinohradníckych oblastí Slovenska a zahraničia. Mnohé z nich boli na Danube Wine Challenge 2023 ocenené veľkými zlatými, zlatými a striebornými medailami. Svoje vína odprezentovali viac ako 400 návštevníkom, ktorým ochotne vysvetlili aj proces výroby vína, zhodnotili tohtoročnú vinársku sezónu a naučili ako správne víno vychutnávať.

Zážitok umocnili aj slovenské vínne kalichy RONA favourite 36, z ktorých návštevníci mohli vína ochutnávať.

VÍNO POMÁHA. Počas degustácie prispeli návštevníci do dobročinnej tomboly. Podarilo sa vyzbierať 360 EUR, ktoré organizátori darujú Pediatricko-neonatologickému oddeleniu Nemocnice Agel v Leviciach.

Pred samotnou verejnou degustáciou organizátori pripravili pre zúčastnených vinárov v spolupráci s hlavným partnerom projektu Danube Wine Challenge spoločnosťou VINAŘSKÝ RÁJ workshop na tému Alternatívne nádoby na víno.Najnovšie z Nevinne o Víne