Vinárstvo Bóna Winery pozýva na ochutnávku vína Nevinne o víne v Liptovskom Mikuláši 2023

20 vinárov z celého Slovenska a zahraničia vám predstaví viac ako 200 druhov vzoriek vína. Spoznajte vína, ktoré ocenila prestížna medzinárodná jury na 10. ročníku medzinárodnej súťaže vín Danube Wine Challenge 2023 veľkou zlatou, zlatou a striebornou medailou. VSTUPNÉ: 18€ (vstupenky v predpredaji: 15€ iba na KamZaVinom.sk) V cene vstupenky je bezodný pohár —> kalich RONA na konzumáciu vína a 5€ kupón na nákup fľaše vína so sebou.

 

Pozrite si videopozvánku na najväčšu ochutnávku vína v Liptovskom Mikuláši priamo z pivnice vinárstva Bóna Winery, Bátorove Kosihy.

 

 

 

O vinártve Bóna Winery, Bátorove Kosihy

Vinárstvo Bóna Winery sa nachádza na juhu Slovenska, v obci Bátorove Kosihy. Oblasť je v priemere s  najteplejšou oblasťou Slovenska, čo umožňuje dozrievanie aj tých náročnejších odrôd. Rozdiel medzi dennou a nočnou teplotou nám zachová aj potrebné kyseliny. Preto sa u nás dajú vyrobiť vysokokvalitné, harmonické vína s potenciálom aj na dlhšie vyzrievanie a archiváciu.

Pri návšteve nášho vinárstva vás očarí výhľad z vinohradu na vrchy Gerecse a rieku Dunaj.Práve táto rieka je najvýznamnejším prvkom miestneho terroiru. Preto sme si ju vybrali ako motív na naše etikety.

Prameň má v Čiernom lese v Nemecku a tečie cez 2850 km až do Čierneho mora. Okrem toho, že jeho pohyb má veľký vplyv na mikroklímu – zabezpečuje rozdielne denné a nočné teploty, ovplyvňuje dažďové efekty a jesenný výpar – jemu sme vďačný aj za naše pôdne podmienky. V okolí Bratislavy sa spomalí, stratí svoju transportovaciu kapacitu, veľké množstvo štrku a piesku sa usadí. Blízko Bátorových Kosíh vyzerá ako rovinatá rieka, čo je naňho atypické. Práve preto sa tu mohli vyvinúť sprašové komplexy v období pleistocénu – zo sedimentov transportované Dunajom a z prachu prepravovaných vetrom. Spraše patria medzi najviac výživné pôdy, spolu s miestnou mikroklímou vytvoria predpoklady na výrobu bielych aj červených vín vysokej kvality.

Ako vidíte, Dunaj nie len definuje, ale aj vytvoril celý terroir. Chceme, aby genius loci sa prejavilo aj z vonka na víne, nie len z vnútra. Nič iné by nás nemohlo lepšie reprezentovať, ako práve Dunaj.

Viac informácií o vinárstve Bóna Winery z Bárorových Kosíh nájdete na ich oficiálnej stránke https://bonawinery.sk 

Takto vyzerá atmosféra na našich akciách.

ATMOSFÉRA NAŠICH PODUJATÍ ZACHYTENÁ OBJEKTÍVOM FOTOAPARÁTU

Najnovšie z Nevinne o Víne