Pohronie vďaka Nevinne o víne degustovalo oceňované vína z medzinárodnej súťaže Danube Wine Challenge

Sliač, 11. mája 2024 - V Sliači sa prvýkrát konala najväčšia ochutnávka vína v meste, obľúbené podujatie Nevinne o víne. Množstvo vinárov zo Slovenska a zahraničia predstavilo na Pohroní viac ako 200 druhov vína. Medzi nimi boli aj vína, ktoré ocenila prestížna medzinárodná jury na 10. ročníku veľkej medzinárodnej súťaže vín Danube Wine Challenge 2023 veľkou zlatou, zlatou a striebornou medailou.

Danube Wine Challenge je medzinárodná súťaž vín. Ako jediná na Slovensku prebieha pod vysokým patronátom OIV (Medzinárodná organizácia pre vinič a víno) a je členom prestížneho elitného spolku súťaží VINOFED (Svetová federácia veľkých medzinárodných súťaží vína a destilátov). Členom VINOFED je len 15 súťaží, ktoré sa organizujú v 9. štátoch na 3. kontinentoch. 

Videoreportáž z podujatia Nevinne o víne na Pohroní, ktorá Vám priblíži úžasnú atmosféru v príjemnom prostredí Kúpeľného domu PALACE v Sliači:

Na najväčšej ochutnávke vína pod názvom Nevinne o víne na Pohroní boli zastúpené vína z viacerých vinohradníckych oblastí. Ich katalóg a zoznam vinárov nájdete na tomto odkaze.

Nevinne o víne je koncept, ktorého cieľom je zvýšovanie povedomia o kvalitnom víne a kultúre pitia vína. Cieľom zoznámenia širokej verejnosti s našimi, ale aj zahraničnými vinármi, je naučiť verejnosť rozpoznať, vychutnať a oceniť kvalitné víno, ktoré dokáže byť naozajstným umením a zážitkom. Zážitok umocnili aj slovenské vínne kalichy RONA favourite 36, z ktorých návštevníci mohli vína ochutnávať.

Podujatie sa konalo v Kúpeľnom dome PALACE v Sliači, začalo o 16:00 hod. a trvalo do 21:00 hod.. Toto podujatie bolo skvelou príležitosťou pre všetkých milovníkov vína, aby ochutnali širokú škálu vín a stretli sa s vinármi a odborníkmi na víno.

Pre ďalšie informácie, prosím, kontaktujte:

Igor Štumpf
Prezident súťaže Danube Wine Challenge a organizátor Nevinne o víne
pr@danubewine.sk
https://danubewine.sk/

Fotogaléria z podujatia:

Fotky: © Jan Bielik, bielik.media

Najnovšie z Nevinne o Víne